СЬОГОДНІ30 квітня 2017

афыаыф
Рассылка новостей
Тільки для зареєстрованих користувачів
Останні теми
Останні новини

"Україна молода". Станіслав Ніколаєнко: Хіба доять корову щодня, годуючи раз на тиждень?

На інтерв’ю з ректором я приїхала на півгодини раніше. Корпус навчального закладу приємно зустрів чистотою, упорядкованістю і затишком. На підвіконнях — рослини, у холі — зручні дерев’яні лавки для студентів. В їдальні, куди зазирнула випити кави, — різноманітне меню і низькі ціни. На території університету функціонує власний ботанічний сад та анатомічний музей. Наш Національний університет біоресурсів та природокористування — сучасний дослідницький навчальний заклад з амбіціями. За результатами опитування роботодавців, сьогодні це вуз ?1 з підготовки аграрних спеціалістів. Сільське господарство стає перспективною галуззю, прибутковою для бізнесу, хоча ще пару десятиліть тому все було зовсім навпаки. Чи змінюється система підготовки кадрів для АПК так само бурхливо, як сам АПК? Про взаємодію аграрної науки і практики — наша розмова.


"Освіта України". Станіслав Ніколаєнко: Без демократії і самоврядності в освіті Україна ніколи не підніметься

Коли Станіслава Ніколаєнка призначили міністром освіти і науки, у декого з необізнаних з’явилися сумніви: як може випускник технічного факультету аграрного університету очолити міністерство? Та ці сумніви швидко розвіялись. Нині, коли Станіслава Миколайовича призначили виконуючим обов’язки ректора Національного університету біоресурсів і природокористування, дехто з працівників цього закладу, які раніше говорили, що мають за честь мати такого випускника – міністра, раптом засумнівалися, чи в змозі він керувати аграрним вишем.


Станислав Николаенко о вступительной кампании в военное время

11 июля, на 10 дней позже традиционного срока, в Украине стартует вступительная кампания. В этом году, помимо профессиональных предпочтений, при выборе вуза абитуриенты будут руководствоваться соображениями безопасности. Так, Донбасский государственный педагогический университет вряд ли будет бить рекорды популярности среди потенциальных студентов просто в силу адреса – Донецкая область, город Славянск.


Інші новини...

Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid is 2433 is not allowed to access / owned by uid 2087 in /sata1/home/users/studplatf/www/www.nickolaenko.info/side_left.php(25) : eval()'d code(1) : eval()'d code on line 4

Warning: file_put_contents(/tmptest.old) [function.file-put-contents]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/studplatf/www/www.nickolaenko.info/side_left.php(25) : eval()'d code(1) : eval()'d code on line 4

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/studplatf/www/www.nickolaenko.info/side_left.php(25) : eval()'d code(1) : eval()'d code on line 3

Уроки Криму

Дивує легкість, з якою явна брехня народжується і всмоктується населенням на теренах північної сусідки. Багато цьому, на жаль, вірять на Сході і Півдні України. Напевно задіюються сучасні технології масового зомбування людей.

А тепер про все по порядку. Перше. Анексія Криму є незаконною, нахабною, не правовою, військовою, загарбницькою операцією Росії. Всі діючі міжнародні правові угоди визнають існуючі території держав світу непорушними. Тому є брехнею теза про «незаконний вихід України з СРСР». Не ми розвалили Союз, а єльцинська Росія, яка ще 12 червня 1990 року заявила про свій суверенітет і незалежність(?) від СРСР. До 2002 року Росія і святкувала цей день, як День Незалежності (самих від себе). І лише отямившись через 12 років, перейменувала його у День Росії.

Україна проголосила незалежність аж 24 серпня 1991 року, рятуючись від ДКНС та неадекватного Єльцина. На грудневому референдумі 1991 року народ України підтримав ці кроки Верховної Ради. Тож кого тут винити?

Передача Кримської області в склад УРСР у 1954 році була абсолютно правовим і, до речі, вимушеним актом радянської влади. Як згадує нині син Микити Хрущова – Сергій, доктор економічних наук, який мешкає в США, Крим тоді був у плачевному стані, без промислової та сільськогосподарської бази. Жевріли тільки міста біля моря і царських палаців. Зусиллями УРСР, за підтримки центру Крим став оазою. Севастополь, до речі, також відбудовувався за наш рахунок. Згадую одне із засідань секретаріату ЦК КПУ в 1987 році, на якому я був присутній. Тоді було прийнято безпрецедентне рішення - зняти капіталовкладення з інших областей України з метою своєчасної здачі житла військовим у Севастополі. Так українці не один раз на своїй шкірі відчули і індустріалізацію, і повоєнну відбудову міст, заводів, фабрик, в т.ч. Криму і Севастополя.

Друге. Чому населення Криму, а також частково Харкова, Донецька, Луганська так неадекватно реагує на заклики до вступу до Росії. Тут є багато причин. Зокрема, наявність значної частини росіян, які компактно проживають у цих регіонах, відсутність із ними цілеспрямованої роботи. В країні не було і не має розумної міжнаціональної, мовної, культурної, релігійної політики. Приклад - не секрет, що ідеологією держави, гуманітарною сферою в уряді Азарова ніхто не займався. А якщо і займався, то лише для власного збагачення (Табачник, Богатирьова і Ко).

Наступне. Кричуща бідність, здирство олігархів, велика несправедливість. Це все дозволило грати на цьому Росії, розвиваючи т.з. економіку газової і нафтової свердловини, наявно показати свої позитиви, особливо в соціальному захисті пенсіонерів, військовослужбовців, бюджетників і т.і. ВВП на душу населення у Росії виявився в двічі вищим, ніж в Україні. І тут же слід визнати, що команда Путіна зуміла вибудувати певну ідеологію держави, чого в нас, на жаль, немає.

Третє. Агресор вибрав вдалий для себе час, коли в Україні відбулася антикримінальна, національно-демократична революція, яка до сих пір не завершена. Інститути влади не діють. Безвладдя, міжусобиці, параліч силових структур, відсутність будь-якої інформаційної політики, ідеології привели до неспроможності країни захистити себе, своїх громадян.

Четверте. Мусимо констатувати руйнацію Збройних сил, деградацію, комерціалізацію СБУ, МВС, розвідки і т.і. В Україні всі роки незалежності цілеспрямовано знищувалась Армія. В країні відсутня справжня військова доктрина. Були ліквідовані військкомати, знищений загальний військовий обов’язок. Все це потрібно поновлювати. Адже нейтральна Швеція все це має.

П’яте. Повне нерозуміння багатьма урядами України геополітичного балансу сил. Переоцінена підтримка з боку США, Європи, НАТО. Не враховувалося, що Росія сильно інтегрувалася в світову економіку, має великі важелі впливу на бізнес і уряди Європи. Західний бізнес не хоче санкцій та військових дій, бо це їм не вигідно. Таким чином Україна залишається самотньою в боротьбі проти загарбників.

Замість висновків. Що робити? Необхідно глибоко проаналізувати ситуацію, зрозуміти, що відбулося, оцінити всі ризики і вживати необхідні заходи. Найперше - треба долати корупцію, розбудовувати по новому інститути держави, рішуче позбавлятися від старої корумпованої кадрової гвардії.

Користуючись фактичним військовим станом, деолігархізувати економіку, повернути у власність держави  енергетику, зв’язок, сировинні галузі, транспорт, спиртову, лікеро-горілчану, тютюнову промисловість… Треба віддати владу на місця, посилити самоврядування, поставити чиновництво під тотальний народний контроль. Потрібна цілеспрямована державна кадрова політика, відбір талановитої молоді до державних інститутів. Як повітря, потрібна програма патріотичного виховання молоді. На цій основі зміцнити армію, силові відомства. Поновити загальний військовий обов’язок, військову підготовку в школах і училищах, військові кафедри в університетах.

Чи повернеться Крим в Україну? Думаю, що так. Але не військовим шляхом, а шляхом демократичних перетворень в Росії. Режим Путіна не втримає ситуацію в Росії, вона буде загострюватись внаслідок запровадження економічних санкцій міжнародною спільнотою.

Наше завдання – зміцнювати державу, нести правдиве слово до людей.

Комментарии

Нет комментариев.

Добавить комментарий

Пожалуйста залогиньтесь для добавления комментария.

Рейтинги

Рейтинг доступен только для пользователей.

Пожалуйста, залогиньтесь или зарегистрируйтесь для голосования.

Нет данных для оценки.
Голосування
На якому рівні проведене незалежне оцінювання?

Добре
Добре
38% [3 Голосів]

Незадовільно
Незадовільно
0% [0 Голосів]

Могло бути краще
Могло бути краще
63% [5 Голосів]

Опитувань: 8
Розпочате: 17/06/2008 13:22
Закінчене: 11/05/2009 12:27
Гість
Ім'я

ПарольВи не зареєстровані?
Натисніть тут для реєстрації.

Забули пароль?
©2008-2017, Станіслав Ніколаєнко - Персональний сайт.
Авторські права на зміст сайту захищені. При повному або частковому використанні матеріалів посилання на www.nickolaenko.info обов’язкове.
Разработка сайта: студия AUGE